Posted by admin | Możliwość komentowania Poznaj piękno Czech została wyłączona

Odkryj piękno Ukrainy
Pomimo tego, że Ukraina jest naszym największym sąsiadem, to jednak pod względem turystycznym kraj ów wciąż jest stosunkowo mało znany – o wiele częściej decydujemy się na wyjazd do krajów położonych chociażby na południu Europy, podczas gdy dosłownie za naszą granicą położony jest kraj mający do zaoferowania całe mnóstwo ciekawych rzeczy. Jeżeli w takim razie szukamy dla siebie faktycznie ciekawego miejsca, to zdecydowanie powinniśmy trochę bliżej zainteresować się właśnie Ukrainą.
Do zdecydowanie najważniejszych miast na terenie tego kraju należy rzecz jasna znajdujący się w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy Lwów, który przez całe wieki należał do naszego kraju – z tego też powodu obecnie znajdziemy w nim ogromną ilość śladów polskiej kultury. Ukraina jest jednak na tyle dużym krajem, że dobrze jest pojechać trochę dalej na wschód, bo także i tam znajdziemy wiele ciekawych rzeczy. Świetnym przykładem jest chociażby Kijów, który w chwili obecnej na pewno zalicza się do zdecydowanie najpiękniejszych europejskich stolic.
Jadąc na Ukrainę możemy zobaczyć tak dużo interesujących atrakcji, że jedna wycieczka z pewnością nie wystarczy nam do całkowitego poznania tego wspaniałego kraju. Niemniej jednak warto zainteresować się nią nieco bliżej, chociażby dlatego, że w zachodniej jej części możemy znaleźć wiele śladów polskiej kultury, przez co będzie to dla nas fantastyczna lekcja historii.

Comments are closed.